... par kuģīti...

Domājams, kāds dizaineris no biroja "Centkowski Denert & Design Studio" 2009. gadā kaut kur Gdaņskas piepilsētā, ar kemperi iebrauca kādā ūdenstilpnē... un nenogrima, kā rezultātā saprata, ka kemperim var noņemt riteņus un peldināt pa ūdens virsu... Tā, gluži kā stāstā par Noasu, tapa unikālais peldlīdzeklis "Sun Camper 30 Lux", kuru no vīzijas un idejas realitātē iedzīvināja Polijas pilsētas Augustovas rūpnīcā "Balt - Yacht". 2010. gadā šī neveiklā dizainera idejiskais auglis tika aplaimots ar Polijas "Gada kutera" balvu.
Kuģīti "HippoCampus", gan ar iepriekšējo vārdu "Lucia", pirmo reizi palaida peldējumā  2015. gada 17. augustā, bet kopš 2017. gada 24. aprīļa to atpircis "IK HippoCampus DB"  un tas atceļojis uz seno kuršu pilsētu Windau jeb mūsdienu Ventspili.
Peldošā mājiņa (jeb angliski - houseboat) ir 10 metrus gara, 3 metrus plata, ūdenī tā iegrimst līdz 0,5 metram, sver ap 4 tonnām.
Tā kā augstāk pieminētais neveiklais dizaineris bija plānojis braukāt ar kemperi pa grāvjiem, tad, lai pasargātu stūres un dzenskrūves elementus, apakšējā daļā izveidoti 3 speciāli ķīļi. Tie nodrošina arī labāku stabilitāti, sekojot pa seno kuršu jūrasbraucēju pēdām Baltijas jūrā.
Panorāmas skata stiklojums ļauj novērot visus apģērbtos... puskailos... un kailos, laiski zvilnošos upes krastos, nesteidzīgi turpinot baudīt vīnu un niekoties ar pīrādziņiem pie 4-vietīgā galda iekštelpās, ko ar veiklām roku kustībām viegli iespējams pārveidot par 2-vietīgu guļvietu... ar visu no tā izrietošām sekām. Turpat var kritiski vai skaudīgi pavērot, kā brašais kapteinis groza stūres ratu un rausta kloķus, vienlaicīgi paklausoties viņa jūrnieku stāstos, kuri mēdz būt tik pikanti... ka teju vai jāprasās uz priekšgalā izvietotajām 3-vietīgajām guļvietām, kurās var norobežoties no apkārtējiem. Iekštelpās no sauszemes brāļa kempera palikusi visa saimnieciskā iedzīve - gāzes plīts, ledusskapis, kafijas automāts, tualete, duša, skapīši, trauki. Ja mazākie ģimenes locekļi sāk pārlieku uzmākties ar jautājumiem, tiem nav obligāti jāiespiež rokās planšetdators... bet tos iespējams deportēt uz īpaši aprīkotu bērnu rotaļu un atpūtas stūrīti, norobežotu no pārējās telpas ar speciāli fiksējamiem vārtiņiem bērnu drošībai vai vecāku mieram. Šo norobežoto telpu, nepieciešamības gadījumā, var izmantot mīļai blakus gulēšanai 2 vai 3 cilvēki. Tādā veidā iespējams mierīgi pārlaist nakti 8 personām. Stikloto peldošās mājiņas daļu no vaļējās atpūtas zonas (gudrā valodā - kokpita), kur notiek jautrākās izklaides, iespējams norobežot ar plašām, stiklotām un bīdāmām durvīm, lai mierīgi varētu aprunāt Kapteini. Ja rodas vēlme (un tā noteikti radīsies!) Kapteini palielīt tā, lai viņš to nejauši dzirdētu, tad šīs durvis var atbīdīt, izveidojot vienu veselu telpu! Kokpitā uz ādas sēdekļiem pie piknika galda ērti var iekārtoties 8 cilvēki. Ja nepieciešams, papildus var sameklēt vēl pāris sēdeklīšus. Vasarīgi jaukos laika apstākļos (kādi gan pie mums nemaz nav tik bieži!) kokpits atvērts gan saulei, gan vējam, gan makšķernieku mīļvārdiņiem... bet nepatīkamos laika apstākļos iespējams no visa tā, plus vēl no vēja un lietus, norobežoties ar nolaižamām sānu un aizmugures nojumēm. Dullo aktivitāšu piekritējiem kuģīša aizmugurē izveidota koka platforma ar nolaižamām kāpnītēm, lai ne tikai iekļūtu ūdenī, bet arī izkļūtu no tā atpakaļ pie savējiem!
Tiem, kuriem nav slinkums rāpties pa 5 pakāpieniem uz virsbūves jumta, paveras fantastiska iespēja izbaudīt saules, gaisa un ūdens enerģētiku, laiskojoties uz mīkstiem pufiem vispieprasītākajā kuģīša vietā, no kurienes neviens lejā vairs nevēlas rāpties. Te nu gan jāņem vērā, ka drošības apsvērumu dēļ tur vienlaikus var uzturēties līdz 6 cilvēkiem, bet bērniem līdz 12 gadu vecumam tur uzturēties nav atļauts!
Mūsu mājiņa uz ūdens piemērota un pilnībā aprīkota 10 pasažieru uzņemšanai komfortablai un drošai atpūtai. Uz kuģīša ir dzeramais ūdens, pledi pasažieru labsajūtai vēsākā laikā, kā arī nepieciešamie trauki, glāzes, virtuves piederumi nelielai pasvinēšanai. Iespējams arī pasūtīt gardas uzkodas, atspirdzinošos dzērienus un dzīvo mūziku. Mūsdienu tehnoloģiju un gadžetu pārņemtajai paaudzei pieejams bezmaksas Wi-Fi.
Tā kā gaisa temperatūras vasarā pie mums sāk izlīdzināties ar ziemas temperatūrām, tad drīzumā sāksim piedāvāt pakuģot cauru gadu, jo gan vasarā, gan ziemā iespējams apsildīt visas iekštelpas, ieskaitot kokpitu.
Kuģīti uz priekšu stum 30 japāņu Yanmar šķirnes zirgi, kuri kustas ar ātrumu ātrumu ap 12 kilometriem stundā . Barība (jeb degviela) zirgiem pietiek līdz 12 stundām nepārtrauktas kustības.
Mūsu mājiņu 2019. gada 17. jūnijā izložņāja un izpētīja acīgs, un zinošs Latvijas Jūras Administrācijas kuģu inspektors, kurš nobeigumā noteica: "Ir labi! "... un atzina, ka esam atbilstoši visam drošības prasībām komerciālajiem pasažieru pārvadājumiem, kuģojot iekšējos un piekrastes ūdeņos līdz 100 kilometriem no krasta pie vēja stipruma līdz 12 m/sek un viļņu augstuma līdz 2 metriem (C kategorija). Viņa "Ir labi! " oficiāli tika apstiprināts ar atbilstošu  "Atpūtas kuģa Kuģošanas Spējas Apliecību". Nākamo reizi kāds tik pat zinošs inspektors jāuzaicina  2021. gada sezonu uzsākot.
Aiz šiem varbūt sausajiem tehniskajiem parametriem un faktiem patiesībā slēpjas ļoti vienkārša Patiesība, proti tas, ka...                                                 
MĒS ESAM PILNĪBĀ PIEMĒROTI, APRĪKOTI UN DROŠI JŪSU KOMFORTABLAI ATPŪTAI UN IZKLAIDEI!
IK HippoCampus DB * +371 27128850 * relax@hippocampus.lv * Adrese: Bērzu iela 53 - 3, Ventspils, Latvija, LV3601 * www.hippocampus.lv

 .