... par Kapteini...

Kuģīša galvenais boss ir Kapteinis Dainis Briedis, kurš šo Dieva doto pasauli, un jūru pirmo reizi ieraudzīja Kolkas pusē - Melnsilā. Bērnība un jaunības gadi gan noskrieti pa Kurzemes ciemata Rojas putekļiem, bet, pēc Liepājas jūrniecības koledžas pabeigšanas, pagājušā gadsimta 80-to gadu vidū, kopā ar ģimeni kļuvuši par ventiņiem. Pirmie 5 kopdzīves gadi ar jūru aizvadīti uz zvejas kuģiem Baltijas jūrā stūrmaņa un kapteiņa amatos. Reizē ar pārmaiņu laikiem mūsu zemītē, šeit kļuvis par šauru un seklu, tādēļ 90-to gadu sākumā uzsākti klejojumi pāri un apkārt visai pasaulei uz dažādiem kravu kuģiem sākumā Latvijas, vēlāk ārvalstu kompānijās. Šajos klejojumos kopā ar vēju apkuģoti gandrīz visi pasaules okeāni un lielākā daļa jūru, apciemots ap 120 valstīm. No 2004. gada vidus  līdz 2016. gada beigām stāvēts uz komandtiltiņa augstākā pakāpiena -  Kapteiņa amatā. Ir izdzīvots... izbaudīts... izsāpēts teju viss, par ko bērnībā lasīts romānos par jūru... Tagad Kapteinis labprāt stāsta gan par cīņām ar vētrām, taifūniem un cunami... gan par tikšanos ar mūsdienu pirātiem pie Āfrikas krastiem... gan ar cilvēkēdājiem Klusā okeāna salās... bet par Āfrikas un Āzijas daiļavu vilinājumiem Kapteinis gan  dziļdomīgi klusē... Divas reizes ir uzticēts vadīt lielāko pasaules civilo peldošo hospitāli "Africa Mercy", palīdzot nabadzīgajiem Rietumāfrikā. Tā kā uz ūdeņiem Kapteinis jūtas drošāk un pārliecinošāk, nekā uz sauszemes. Tā nav dižošanās, bet gan papildus iedrošinājums tiem, kurus ūdeņu mistika vilina.... un tajā pat laikā nedaudz biedē - ar Kapteini Daini varat būt droši! Lai arī viņa horoskopa zīme it kā ir Svari... patiesībā dzimšanas dati šķiet ir sajaukti, jo viņš visdrīzāk ir Ūdensvīrs!         

... par visu augstāk minēto... un ne tikai par to vien, Kapteinis tagad labprāt stāsta saviem mīļajiem Viesiem, jo kopš 2017. gada sākuma Vējš un Sapnis no tālajiem okeānu plašumiem, un milzīgajiem tāljūru kuģiem nu atvedis līdz kuģītim "HippoCampus"... Ventai... un Kurzemes piekrastei. Kā apliecinājums prasmei sadzīvot ar ūdeņiem un peldlīdzekļiem, kuri turas virs ūdens, ir Tālbraucēja Kapteiņa diploms, Starptautiskā atpūtas kuģu vadītāja apliecība un daudz dažādu Latvijas Jūrnieku reģistra izsniegtu sertifikātu drošai kuģošanas, tostarp medicīniskās aprūpes apmācību kursu un speciālo apmācību pasažieru pārvadājumiem, jo kā reiz teicis viens no pasniedzējiem - visbīstamākā un neprognozējamākā krava ir... pasažieri! Lai gan Kapteinis Dainis savus mīļos Viesus neuzskata par kravu... bet gan par Draugiem!

Tālbraucēja Kapteiņa Diploms

Atpūtas kuģa Vadītāja Apliecība

Pasažieru kuģu personāla apmācības kurss

Kuģošanas drošības pamatkurss

IK HippoCampus DB * +371 27128850 * relax@hippocampus.lv * Adrese: Bērzu iela 53 - 3, Ventspils, Latvija, LV3601 * www.hippocampus.lv

 .